Mieszkanie pod klucz. Jak profesjonalnie podejść do takiej oferty?

imieszkania4

Odbiór kluczy od mieszkania to jedna z najważniejszych chwil w życiu. Jednak w większości przypadków, kupujący nowe lokale mieszkalne, decydują się na samodzielne ich wykończenie. Można jednak ułatwić sobie życie i zdecydowanie postawić na ofertę wykończenia pod klucz. Dzięki temu, w momencie odbioru kluczy, będzie można od razu zamieszkać. Jak sprawnie wybrać odpowiednią ofertę mieszkania pod klucz? Jak wszystko zorganizować, aby nie dochodziło do żadnych niezaplanowanych sytuacji?

Sprawdź oferty deweloperów
Szukając mieszkania dla siebie, odwiedzając deweloperów, warto pytać o możliwość realizacji wykończenia pod klucz. Jeżeli deweloperzy posiadają takie oferty, warto jak najszybciej rozpocząć ustalanie szczegółów. Dzięki temu możliwe są jeszcze pewne poprawki na etapie realizacji inwestycji. Oczywiście takie ekspresowe działanie pozwala w sposób bardzo dokładny ustalić wszystkie szczegóły związane z wykończeniem mieszkania pod klucz.

Sprawdzając oferty deweloperów, warto bardzo wnikliwie analizować informacje związane z tym, jakiego rodzaju będzie standard wykończenia. Im wyższy standard, tym oczywiście wyższa cena. Jednak co deweloper, to tak naprawdę inne wyliczenia w tych aspektach. Dobrze jest mieć zatem pełną informację.

Wybór najlepszej oferty, ustalenie szczegółów wykończenia mieszkania
Wybranie najlepszej oferty i przystąpienie do ustalania szczegółów wraz z projektantem. Warto podejść do sprawy w sposób niezwykle dokładny, gdyż tylko tak uzyska się efekty, które wcześniej były tylko w sferze marzeń, wizualizacji.

imieszkania3

Oczekiwanie na realizację. Pilnowanie terminów
Konieczne jest staranne pilnowanie wykonawców, w taki sposób, aby realizacja wykończenia wnętrz przebiegała, jak to zostało przyjęte w umowach. Terminowość i fachowe wykonanie, tego trzeba oczekiwać.

Odbiór mieszkania
Zanim komfortowo rozłożymy się na kanapie w salonie i będziemy upajać się naszym nowym mieszkaniem, koniecznie trzeba przeprowadzić rzetelnie odbiór. Bardzo dokładnie sprawdzić, czy lokal jest wolny od jakichkolwiek usterek. Jeżeli pojawiają się wątpliwości, to oczywiście spisać należy protokół, po czym ustalić z deweloperem termin ich usunięcia. Dopiero po ich usunięciu należy podpisać odbiór mieszkania.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/wykonczenie-pod-klucz