Work & Travel – przyjemne z pożytecznym

workitravel1 Wakacje studenckie to czas który można spędzić przyjemnie i pożytecznie. Co zrobić, jakie pomysły, jakie możliwości otwierają się przed osobami młodymi, co mogą dla siebie zrobić? Na pewno warto dowiedzieć się wszystkiego o programie Work & Travel który gwarantuje połączenie pracy zarobkowej wraz ze zwiedzaniem USA. Jak to działa, na czym dokładnie polega?

Work & Travel to program który jest pod ścisłą opieką rządu Stanów Zjednoczonych. Pozwala on studentom na podjęcie pracy w Stanach Zjednoczonych, na okres maksymalny 4 miesięcy, w trakcie przerwy między kolejnymi semestrami studiów. Oraz oczywiście po skończeniu pracy istnieje jeszcze możliwość podróżowania po Stanach Zjednoczonych przez okres 30 dni.

Jakich korzyści można oczekiwać po takiej opcji spędzenia wolnego czasu przez studenta? Oczywiście najlepsze korzyść to doskonała okazja do nauki języka angielskiego, a dokładniej doszkolenia się, dojścia do bardzo wysokiego poziomu. Oczywiście nie zapominamy o korzyściach finansowych. Owszem milionerem nikt tutaj nie zostanie to jednak większość osób może odłożyć całkiem pokaźną sumkę która przyda się po powrocie do kraju.
workitravel2
Jak dostać się na ten program, co zrobić aby można było skorzystać z opcji Work & Travel?
Trzeba spełnić odpowiednie kryteria, każdy student jest dokładnie sprawdzony. Naturalnie jak podkreślają fachowcy zajmujący się rekrutacją większość osób bez problemów przechodzi procedury i dostaje zgodę na wyjazd. Ale trzeba wiedzieć, że są widełki wiekowe, od 18 do 30 lat. Trzeba być studentem w szkołach które są zatwierdzone przez MEN. Oczywiście język angielski i jego znajomość jest również ważna. Każdy kandydat chcący wyjechać do USA powinien przygotować odpowiednie dokumenty, wnieść opłaty rekrutacyjne. Trzeba jednak wiedzieć, że firmy które specjalizują się w działaniach Work & Travel nie gwarantują konkretnego stanowiska, konkretnej pracy. Natomiast jest bardzo dużo rozmaitych ofert pracy i to już sam student powinien skontaktować się z pracodawcą celem uzyskania konkretnych umów, celem pewności, że będzie się miało miejsce pracy po przyjeździe.

Jeżeli wszystko już się załatwi to oczywiście można również przed wyjazdem zaplanować kwestie zwiedzania Stanów Zjednoczonych. Dlaczego lepiej wszystko mieć w miarę przygotowane? Powinniśmy wiedzieć, że pozwoli to na określenie choćby potencjalnego budżetu jaki warto zgromadzić aby przeżyć podróż życia. Trzeba również pamiętać o tym, że czasami warto wcześniej dokonać rezerwacji noclegów czy też biletów lotniczych na terenie USA, bo większość podróży odbywa się właśnie samolotem. Logistyczne przygotowanie do takich działań zagwarantuje nam kompletne zapanowanie nad wyjazdem w ramach Work & Travel